Vráťme sa k overenej klasike – k hodinkám. Prečo do tohto módneho doplnku investovať?

Nie nadarmo sa o 21. storočí hovorí ako o digitálnej dobe. Trh nám ponúka čoraz viac produktov, ktoré sú tzv. „smart“ - fungujú prostredníctvom Bluetooth pripojenia alebo sietí Wi-Fi. Moderná elektronika tak postupne nahrádza väčšinu bežných vecí. Do tejto kategórie patria nepochybne aj hodinky. Klasické remienkové modely sú nahrádzané inteligentnými hodinkami s množstvom prídavných funkcií. Mať na ruke klasické hodinky s ciferníkom, ktoré sú overené časom, má však svoje výhody. Aké?

1. Zvyšujú produktivitu

Zatiaľ, čo moderné hodinky majú funkcie umožňujúce telefonovanie, platenie či meranie vašich životných funkcií, klasické hodinky sa tejto aktualizácii vyhli. Poznáte to. Pracujete alebo sa učíte a po chvíli vám zavibruje zápästie, pretože vám prišla nová správa či upozornenie. Tým však odpútate svoju pozornosť od toho, čo práve robíte a začnete premýšľať nad niečím iným. Ide o zbytočné rozptyľovanie, ktoré znižuje vašu produktivitu a efektivitu práce.

V prípade, že máte na ruke klasické modely, mechanické či automatické, napríklad hodinky značky Police, eliminujete rozptýlenie. Hodinky vás nebudú počas práce zbytočne vyrušovať - budete sa plne sústrediť na vykonávané činnosti.

2. Sú veľmi praktické

Nikdy ich nemusíte nabíjať a nikdy vám nezamrzne obrazovka. S klasickými hodinkami s ciferníkom máte oveľa menej starostí, pretože nevyžadujú toľko „ dennej starostlivosti“ - pravidelná údržba v závislosti od typu náramkových hodiniek u hodinára je však nutnosťou. Ak vaše povolanie zahŕňa veľa pracovných stretnutí, oveľa slušnejšie je, keď na ruke budete mať elegantné náramkové hodinky, než veľké športové, resp. inteligentné modely. Klasické pánske či dámske hodinky sa tiež viac hodia k obleku alebo kostýmu.

3. Najlepší módny (celoročný) doplnok

Často sa hovorí, že najlepšími doplnkami sú práve tie, ktoré majú zároveň aj nejakú praktickú funkciu. Môžeme sem zaradiť klobúky, slnečné okuliare a samozrejme hodinky. Klasické hodinky, napríklad Seiko hodinky, sa hodia ku všetkému a môžete ich nosiť či už na bežné aktivity (do práce a školy) alebo spoločenské udalosti (oslavy, svadby, divadlo). Hodinky nie sú, našťastie, sezónnym doplnkom. Ak sa rozhodnete kúpiť si hodinky v lete, môžete ich nosiť počas celého roka. Možno aj to je dôvod, prečo sú také obľúbené.

4. Ide o nadčasový kúsok

Ak si teraz kúpite neónové zeleno-ružové tričko, je možné, že o rok či dva si ho už na seba neoblečiete, pretože v móde budú tričká iných farieb. Avšak hodinky nevyjdú z módy nikdy - nejde o sezónny výstelok (aj keď vlna nových trendov sa občas objaví aj tu, napr. drevené hodiny).

A okrem toho, vždy sa na nich dá zmeniť farba remienku. Univerzálna čierna a hnedá koža však bude moderná vždy. Keď k nim ešte pridáte ladiaci náramok, môžete si byť istí, že bez ohľadu na kalendárny rok, budete vždy trendy. Kvalitné náramkové hodinky sú dobrou investíciou, ktorá sa bude vo vašej rodine dediť z generácie na generáciu.

5. Svoju primárnu funkciu spĺňajú dokonale

Aj keď sú hodinky skvelým módnym doplnkom, ich primárnou funkciou aj naďalej ostáva ukazovanie času. Ak nemáte žiadne hodinky a čas si pozeráte na mobile, skúste zvážiť ich nákup. Ak máte hodinky na zápästí, zistenie času vám zaberie pár sekúnd. V prípade oficiálnych (formálnych) ale aj neoficiálnych (neformálnych) stretnutí nie je slušné kontrolovať čas na mobile. Na hodinkách ho však viete nenápadne zistiť.

Kvalitné hodinky sú investíciou, ktorá sa vyplatí. Zároveň sú vhodným a praktickým darčekom k narodeninám alebo k ukončeniu štúdia. Pri výbere hodiniek si nezabudnite všímať veľkosť ciferníka. Niekto preferuje malý ciferník, niekto naopak veľký s viditeľnými číslicami a ručičkami. Ak máte tú možnosť, vyskúšajte si hodinky na zápästí, aby ste zistili, či vás netlačia a či vám vyhovuje dĺžka remienka.

Zdroj foto: BONDART PHOTOGRAPHY / Shutterstock.com