Blog

Koža: Aké sú jej vlastnosti a čo všetko sa z nej vyrába

Koža patrí medzi ekologické materiály, ktoré majú v móde značné a nezastupiteľné využitie. Ide o jeden z najstarších materiálov využívaný človekom. Ako materiál pochádza z kože skutočného zvieraťa. Takáto koža bola riadne veterinárne ošetrená a prešla upravujúcim procesom až do výslednej podoby, kedy sa z nej môžu vyrábať módne kúsky a množstvo ďalších výrobkov.

Bavlna: Aké je jej zloženie, aké má vlastnosti a čo všetko sa z nej vyrába

Je to už veľmi dávno, čo ľudia objavili úžitok bavlníka a začali z neho vyrábať bavlnené látky. Obľuba bavlny v čase nijako nezoslabla, pretože ponúka vlastnosti, ktoré ťažko niečo iné nahradí. Bavlna, ako prírodný materiál nachádza uplatnenie predovšetkým v textilnom priemysle. Čo všetko ešte o bavlne neviete?

Polyester a jeho vlastnosti. Ako sa starať o oblečenie z polyesteru?

Keď sa pôjdete pozrieť do obchodov s odevmi po zaujímavom oblečení, ktorým by ste doplnili svoj šatník, narazíte v mnohých prípadoch na to, že obsahuje okrem bavlny či bambusu aj polyesterové vlákno. Alebo je len priamo z neho vyrobené. Má to svoj dôvod. Pozrime sa na výhody aj nevýhody polyesterových odevov.

Viskóza: Aké má vlastnosti, výhody, nevýhody a využitie?

Viskóza, často známa pod pojmom rayon, sa počas posledných rokov stala viac používanou a obľúbenou. Čo to ale skutočne je a ako sa viskózová látka líši od ostatných?