Blog

Polyester a jeho vlastnosti. Ako sa starať o oblečenie z polyesteru?

Keď sa pôjdete pozrieť do obchodov s odevmi po zaujímavom oblečení, ktorým by ste doplnili svoj šatník, narazíte v mnohých prípadoch na to, že obsahuje okrem bavlny či bambusu aj polyesterové vlákno. Alebo je len priamo z neho vyrobené. Má to svoj dôvod. Pozrime sa na výhody aj nevýhody polyesterových odevov.

Smart hodinky ako užitočný módny doplnok

Synonymom dnešnej doby sa stal zdravý životný štýl, čo sa dá hodnotiť len pozitívne. Denné návštevy vo fitness centrách sú výrazne vyššie a vonku vidíme viac bežcov alebo cyklistov. S týmto trendom je spojená aj rastúca popularita smart hodiniek. Tieto inteligentné modely však nemusia predstavovať iba športový doplnok. Môžu mať aj viac funkcií, o ktorých ste doteraz možno ani netušili.

5 tipov, ako nosiť tepláky a vyzerať k svetu

Kým jedni tvrdia, že tepláky sú určené výlučne na cvičenie, druhí im oponujú a tepláky nosia aj mimo športových aktivít. Pokiaľ viete, s čím kombinovať tepláky, absolútne nič vám nebráni v ich nosení.

Dámske sukne patria k základnému vybaveniu šatníku žien. Aké sú aktuálne trendy?

Sukne k ženám neodmysliteľne patria. Možno ich nosiť pre akúkoľvek príležitosť - do zamestnania, vo voľnom čase i pri spoločenských udalostiach. Záleží vždy na strihu a použitom materiáli. Poďme sa pozrieť na históriu tohto kúsku odevu aj na to, aká je aktuálna ponuka na trhu.

Dámske plavky: Ktoré modely by tento rok nemali chýbať vo vašom šatníku?

Jedná sa o maličký kúsok odevu, a napriek tomu ženy jeho výber málokedy podceňujú. Reč je o dámskych plavkách. Aká je ich história i súčasnosť? A ktoré modely sú práve pre vás najvhodnejšie?

Batohy sú bežnou súčasťou každej vychádzky. Na čo sa pri výbere batohu zamerať?

Praktické batohy spríjemňujú pobyt v prírode a môžu byť aj vkusným doplnkom mestského outfitu. Aká je ich história a ponuka na súčasnom trhu? Prečo je výhodné zaobstarať si batoh?

Rady ako vybrať správnu bežeckú obuv

Behanie patrí medzi obľúbené voľnočasové aktivity. Jeho výhodou je najmä to, že okrem vhodného oblečenia a bežeckých topánok nie je potrebné žiadne iné vybavenie a človek sa hneď môže pustiť do športovania. Výberu bežeckej obuvi je ale treba venovať dostatok času, pretože sa jedná o základ, ktorý má na športový výkon priamy vplyv. Podľa čoho by ste sa teda mali riadiť?

Vybavenie na zimu: Čo by nemalo chýbať vo vašom šatníku?

Leto už je definitívne za nami a keď nastupujú prvé mrazy, ani sa nechce veriť, že o chvíľu tu je zima. Aj keď počas dňa svieti slnko a obloha je krásne blankytná, občas do toho zafúka studený vietor. Ten dáva tušiť, že je tu napriek tomu je jeseň a je potrebné sa pripraviť na chladné a sychravé dni. Aké vybavenie na zimu by nemalo chýbať vo vašom šatníku?

Rifle: Nesmrteľný kúsok zo šatníka žien aj mužov je stále trendy. Aké typy strihov sú najobľúbenejšie?

Ani sa nechce veriť, že rifle bývali pôvodne pracovné oblečenie, a to vďaka pevnej bavlnenej látke zvanej denim, z ktorej boli ušité. Už v 50. rokoch minulého storočia sa z nich stal doslova módny hit, ktorý učaroval predovšetkým mládeži. Aké strihy rifľov, nazývaných aj džínsy, existujú a v ktorých budete vyzerať najlepšie?

Šiltovka: Zo športového doplnku módnym hitom

V skrini by ju našla väčšina z nás, no iba málokto pozná jej históriu a pôvodný význam. O čom je reč? O šiltovke – tradičnej pokrývke hlavy, ktorá sa svetu prvýkrát predstavila pred viac ako 150 rokmi. Na čo vtedy slúžila, kedy sa začala objavovať na prehliadkových mólach a ako ju dnes správne nosiť?