Blog

Akú kabelku si zaobstarať v modernej dobe? V móde sú hobo aj mikrokabelky a obrie vaky

K ženám kabelky neodmysliteľne patria. Sú ich nevyhnutným módnym doplnkom, ktorý podčiarkne celý outfit a zároveň plní veľmi praktickú funkciu. Kam inam si uschovať všetky podstatné veci, ktoré potrebuje mať žena pri sebe. Ako sa vyznať v ponuke kabeliek a ktorá varianta je najlepšia?

Tipy ako vybrať zásnubný prsteň pre partnerku

Zásnubný prsteň, tradične patrí k žiadosti o ruku, Viete, ako zásnubný prsteň správne vybrať?  V článku sa dozviete všetky dôležité tipy na čo nezabudnúť a ako vybrať prsteň.

Ľahké bundy na leto a prechodné obdobie a teplé na zimu. Bundy, ktoré by nemali chýbať v šatníku žiadneho muža

Aj keď nie všetci páni sledujú aktuálne módne trendy, chodiť pekne oblečený chce snáď každý. Veľmi často si musia vziať na pomoc rady svojich skúsenejších nežných polovičiek, ktoré sa zvyčajne v móde vyznajú oveľa lepšie. Poďme sa pozrieť na to, podľa akých kritérií by ste mali vyberať pánske bundy.

Ako správne vybrať slnečné okuliare? Nepodceňujte UV filter a ďalšie parametre

Konečne sa blížia dlhšie dni, ktoré so sebou prinesú aj viac slnečného svitu. Pre nás to znamená jediné: nachystať si slnečné okuliare, aplikovať na pleť krémy s UV filtrami a nachytať vitamín D do zásoby. Nemáte slnečné okuliare? Pri ich výbere by ste sa mali riadiť nielen tým, ako vám daný mode slnečných okuliarov pristane, ale aj tým, ako účinnú ochranu vášmu zraku ponúka. Podľa čoho si správne vybrať slnečné okuliare?

Šperky a ich úloha v dnešnom živote

Ľudia sa šperkami zdobili odpradávna. Či to bolo len na okrasu, alebo z náboženských dôvodov. Pravdupovediac, veľa sa o tomto dozvedáme z archeologických vykopávok. Túžba po kráse viedla našich predkov k výrobe nádherných šperkov, ktoré v ničom nezaostávajú s tými dnešnými. Aká je však aktuálna ponuka šperkov na súčasnom trhu? Čo si môžeme dať na seba a aké sú trendy?

Dámske lodičky: Elegantná obuv na cestu do zamestnania aj za zábavou vo voľnom čase

Pre dámske lodičky platí, že sú obuvou, ktorá pristane každej žene. Možno je tomu preto, že sa jedná o sexy prvok v obúvaní, lodičky na podpätku dodávajú nohám krásny tvar, ktorý priťahuje zrak opačného pohlavia. Kde majú tieto topánky pôvod a viete, že existuje aj pánska varianta?

Starostlivosť o obuv: skladovanie, čistenie, impregnácia a ďalšie tipy

Staráte sa o svoje topánky pravidelne? Každý pár vyžaduje starostlivosť, ktorá sa líši podľa toho, z akého materiálu sú dané topánky vyrobené. Súčasťou správnej starostlivosti o obuv je aj miesto, na ktorom ich skladujete. Poďme sa pozrieť na to, ako sa starať o obuv správne a predĺžiť tak jej životnosť.

Koža: Aké sú jej vlastnosti a čo všetko sa z nej vyrába

Koža patrí medzi ekologické materiály, ktoré majú v móde značné a nezastupiteľné využitie. Ide o jeden z najstarších materiálov využívaný človekom. Ako materiál pochádza z kože skutočného zvieraťa. Takáto koža bola riadne veterinárne ošetrená a prešla upravujúcim procesom až do výslednej podoby, kedy sa z nej môžu vyrábať módne kúsky a množstvo ďalších výrobkov.

Vhodný materiál trička pre mužov: Sprievodca výberom

Nie je tričko, ako tričko. Rôzne príležitosti si vyžadujú iné štýly oblečenia, ale rozdiely panujú aj v materiáloch. Prečo sa oplatí uprednostňovať pri výbere vhodného trička iba kvalitné materiály? Aké druhy materiálov tričiek vlastne rozlišujeme? Čo je aktuálne trendy a prečo je vlastníctvo niekoľkých druhov tričiek absolútne nevyhnutné?

Bavlna: Aké je jej zloženie, aké má vlastnosti a čo všetko sa z nej vyrába

Je to už veľmi dávno, čo ľudia objavili úžitok bavlníka a začali z neho vyrábať bavlnené látky. Obľuba bavlny v čase nijako nezoslabla, pretože ponúka vlastnosti, ktoré ťažko niečo iné nahradí. Bavlna, ako prírodný materiál nachádza uplatnenie predovšetkým v textilnom priemysle. Čo všetko ešte o bavlne neviete?