Vodné športy

(0 hlasov)

Úvod   »   Šport   »   Vodné športy

Voda je neskutočný živel. No ak vás prijme a pustí do svojho kráľovstva, ocitnete sa v úplne inom svete ako je ten suchozemský. Vstúpte doň pripravení a vybavení tak, ako sa na správneho vodáka a milovníka vodných športov patrí. Poznávajte svoje limity a krásy a záludnosti vodného sveta aj vďaka výbave z Vengo.sk, s ktorou vo vode získate viac istoty a budete lepšie pripravení na naozajstné zážitky.

Plávanie a potápanie
Nie je žiadnym tajomstvom, že plávanie sa radí k športom, ktoré majú na ľudský organizmus a pohybový aparát len ten najpriaznivejší účinok. Mnohí naň nedajú dopustiť a o schopnosti plávať hovoria ako o druhej gramotnosti. Patríte medzi vášnivých plavcov aj vy? Potom neprehliadnite ponuku potápačského vybavenia a plaveckých potrieb. S plutvami budete na suchu možno trochu neohrabaní, no vo vode...tam budete s plutvami ako ryba vo vode. Iné prirovnanie sa snáď ani nedá použiť.

Oblečenie a obuv do vody
Vojsť do vody v oblečení nie je bežnou záležitosťou. Rozhodne nie, ak je človek oblečený vo svetri, nohaviciach a mokasínach. Ale špeciálne neoprénové oblečenie a obuv, to je celkom iná káva. Káva, ktorá najlepšie chutí za vlhka. Pretože voda padne týmto kúskom ako uliata. Ich najlepšie vlastnosti spoznáte priamo v akcii, preto keď ste už raz v neopréne oblečení, treba ho vyskúšať. Netreb sa obávať, na vodu sú priam šité a vy oceníte rýchle schnutie a u topánok protišmykovú podrážku, ktorá vás podrží aj vo vypätých situáciách.

Niečo pre vodákov, vodáčky aj vodáčatá
Vodáci sú, podobne ako rybári alebo horolezci, svojim spôsobom zvláštna sorta. No určite nie sú zlí. Človek, ktorý má rád prírodu a šport takým ani nemôže byť. My na Vengo.sk športu a prírode fandíme tiež, ten vodný nevynímajúc. Preto u nás nájdete aj také vychytávky ako pádla a člny na splavovanie aj tých najdivokejších riek. Myslíme aj na bezpečnosť, prilby a záchranné vesty sú samozrejmosťou. Pretože super výlet je jedine taký, z ktorého sa vrátime živí a zdraví.

Vybrané Značky