Outdoorové vybavenie

(0 hlasov)

Úvod   »   Šport   »   Outdoorové vybavenie

Niekdajšie trampovačky a turistické stretnutia síce získali modernejší názov outdoorové aktivity, zmysel a cieľ však ostal nezmenený. Prežiť neopakovateľné chvíle v lone prírody a vychutnávať si jej krásu, pokoj a harmóniu plnými dúškami. Nie je dôležité kam idete ani koľko kilometrov či výškových metrov nastúpate. Podstatné je mať radosť z pohybu, vedieť oceniť prítomný okamih a v zdraví sa vrátiť domov.

​Príprava na cestu
​K turistike a outdoorovým aktivitám ako takým nevyhnutne patrí dôsledná príprava, zmapovanie terénu a pobalenie si toho najnutnejšieho, čo budete potrebovať. Ak sa chystáte vyraziť na ľahko alebo chystáte niekoľkodňovú expedíciu, vďaka kompasu budete vždy vedieť kde je sever. Človek vydrží bez jedla oveľa dlhšie ako bez vody, na pitný režim by ste teda nemali zabúdať ani pri vychádzke na blízky kopček. Cerstvý vzduch však výdatne podporuje chuť do jedla, pokojne si teda pribaľte aj varič a príslušenstvo na varenie v prírode. Nordic walking je celoeurópskym trendom a pokiaľ sa chystáte na naozaj dlhý a namáhavý trek, potom nezabudnite ani na trekingové palice, ktoré vám nachodené kilometre spríjemnia.

Spánok pod širákom
​Pre pravých horských vlkov nie je nocovanie na horách ničím výnimočným. Skôr naopak, mnohí horali práve tieto momenty vyhľadávajú s veľkou pasiou. Nie je sa im čo diviť. Príroda ma pri západe či východe slnka celkom iný nádych, farby a zvuk a to ticho a pokoj, ktoré panuje všade navôkol, je až návykovo magické. Najmä za horúcich letných nocí nie je problém vziať len karimatku a spacák a ísť prenocovať niekam von. Ak sa vám nebude dať usnúť, môžete miesto baránkov počítať hviezdy na oblohe.

Funkčné oblečenie
​Pri voľbe turistického oblečenia sa dá ísť klasickou cestou flanelových košieľ, menžestrákov a svetrov, avŠak trendy určuje moderné funkčné oblečenie. Je vyrobené z materiálov, ktoré sa výborne prispôsobia podmienkam panujúcim na horách. Dobre držia teplo a odvádzajú pot, takže sa v nich ani pri väčšej námahe nebudete cítiť ako potom nasiaknutá huba. Vonkajšie vrstvy sú navyše odolné voči oderom a majú zosilnené namáhané miesta, čo predlžuje ich životnosť a vašu spokojnosť s nimi.

Vybrané Značky