Cyklistika

(0 hlasov)

Úvod   »   Šport   »   Cyklistika


Vedeli ste, že do historických častí niektorých miest v krajinách Škandinávie alebo Beneluxu sa nedostanete inak ako peši alebo na bicykli? Slávna cyklistická Tour de France patrí každý rok medzi najsledovanejšie športové udalosti vo svete aj vďaka výkonom Slovákov. Cyklistika sa aj u ná teší veľkej obľube a cyklistickí nadšenci pozorne sledujú trendy, ktorými sa uberá oblečenie a cyklo-doplnky.

Bicykle 

Na Vengo.sk si vo svete dvojkolesových zázrakov príde na svoje každý. Mestské bicykle sú pohodlné a vďaka zníženému vyhotoveniu rámu sa naň ľahko nasadá a zosadá, čo ocenia najmä starší a menej pohybliví z nás. Mimo spevnených ciest a betónových komunikácií sa môžete vydať s niektorým z rady celoodpružených bicyklov, pre ktoré nie je problémom prekonať ani najzrádnejšie zjazdy a skoky.

Bezpečnosť

​Cyklista je súčasťou premávky a ako taký by mal dbať o jej plynulosť a svoju bezpečnosť. To znamená myslieť pri dopĺňaní výbavy na cylistickú prilbu a výrazné prvky na oblečení aj bicykli, napríklad odrazky a reflexné prvky. Vidieť a byť videný stále platí, neopomínajte preto pri zníženej viditeľnosti na dostatočné osvetlenie vás a vášho bicykla.

​Cyklooblečenie a obuv

​Prvé cyklistické kilometre nemusia byť vždy príjemné a pohodlné. Avšak môžu, aj vďaka kvalitnému cyklooblečeniu. Najmä nohavice so špeciálnou antibakteriálnou vložkou vám zabezpečia dostatočný komfort, aby ste si vašu jazdu užili. Optimálnu voľnosť pohybu tiež získate v cyklistických dresoch s ergonomickým strihom, vyrobených z príjemných, chladivých a paropriepustných materiálov.

Vybrané Značky