Úvod   »   Oblečenie a móda   »   Módne doplnky   »   Kravaty a motýliky

Kravata je stavovský odznak, niečo ako vizitka muža. Čoraz väčší boom a návrat zašlej slávy však vracia do hry aj motýliky. Oba doplnky pánskeho outfitu preto nemôžu chýbať ani v našej ponuke. Nazrite do nej a vyberte si taký, ktorý najviac vyhovuje vašim. Máme aj darčekové sady, obsahujúce peknú kravatu, trendovú vreckovku a decentné manžetové gombíky. Vďaka módnym doplnkom z Vengo.sk bude každý pánsky outfit „vyťukaný“ do najmenších detailov!

Kravata – Francúzmi vylepšený vynález Chorvátov
Pánsky štýl a kravata, to je spojenie, ktoré trvá už 350 rokov. História kravát pamätá dokonca časy tridsaťročnej vojny, v ktorej (okrem iných) bojovali aj chorvátski žoldnieri. Práve tí nosili na krku uviazané tradičné šatky, čo samozrejme neuniklo módy znalému oku Francúzov. Módny výstrelok sa rýchlo ujal nie len v krajine Galského kohúta, ale celej Európe. Kravata pritom nemá žiadnu praktickú funkciu, jej používanie je upravené etiketou a plní výhradne estetické úlohy. No ani to nie je málo.

Motýlik – univerzálny módny doplnok, ktorý zažíva veľkú renesanciu
Viete na koľko spôsobov sa dá uviazať kravata? Je ich viac ako 80. Človek by ani nepovedal, však? S viazaním kravaty si ale mnohí nevedia poradiť a radšej siahnu po motýlikoch. Ak aj vám sadne pod krkom motýlik, neodháňajte ho. Tento módny kúsok totiž zažíva nebývalú renesanciu a s kravatou toho má veľa spoločného. Minimálne to, že sa hodí na podobné akcie, na ktorých sa nosí kravata. Avšak častejšie uvidíte ľudí s motýlikom na kultúrnych akciách ako dajme tomu pri rokovaniach o biznise. Chystáte sa aj vy na podujatie podobného druhu? Tak oživte svoj zovňajšok pekným motýlikom. Bude sa hodiť pánom, dámam aj deťom. Prosto univerzálnosť, aká je málokedy vídaná.

Vybrané Značky