Úvod   »   Oblečenie a móda   »   Módne doplnky   »   Kabelky

Ako si vybrať správnu kabelku?

Kabeliek nie je nikdy dosť. No vybrať si tú správnu je často náročné. Keď si však vyberiete tú pravú kabelku pre vás, stojí to skutočne za to. Podľa čoho by ste sa mali riadiť pri výbere kabelky?

Štýl

Keď si vyberáte kabelku, vždy si vyberte jej štýl podľa toho, na čo ju budete používať. Nebudete predsa nosiť listovú kabelku do posilňovne a  športovú kabelku na ples v opere. Je dôležité, aby ste si kúpili športovú kabelku na športové príležitosti, kde sa vám zmestí všetko potrebné a  elegantnú kabelku na spoločenské udalosti, s ktorou budete žiariť.

Veľkosť

Chcete kabelku na veci do posilňovne? Kúpte si takú, do ktorej zmestíte tenisky, legíny, fľašku na pitie a tielku. Nestačí, že má kabelka nálepku „športová“, keď je príliš malá, nálepka-nenálepka potrebujete väčšiu. Keď idete na dámsku jazdu, nemusíte mať najväčšiu kabelku na svete, stačí vám taká, do ktorej zmestíte kľúče, peňaženku, telefón, makeup a parfum. Keď si vyberáte veľkosť kabelky, vždy zohľadnite čo a koľko toho potrebujete, nikdy sa nestane, že vám do nej niečo nezmestí.

Farba 

Mať aspoň jednu kabelku čiernej farby je povinnosť každej ženy. Čierna sa hodí ku akémukoľvek outfitu. Už máte jednu čiernu? Kúpte si ďalšiu čiernu. Aj do tretice kupovať čiernu kabelku? Nie, vtedy si kúpte kabelku neutrálnej farby – bielu, sivú, béžovú. Taktiež farbu kabelky môžete prispôsobiť ročnému obdobiu – na jar sú skvelé pastelové farby – zmrzlinová ružová, mätovo zelená, modrá, akákoľvek farba, ktorá rozžiari váš outfit. V lete sa nemusíte báť ani extravagantnejších farieb – červená, oranžová či žltá. Na jeseň sú super kabelky v hnedej a tehlovej farbe, pekne ladia s listami na stromoch. A v zime? Ku snehu sa hodí jedine biela alebo čierna kabelka.

Postava

Pri výbere tvaru kabelky by ste mali zohľadniť aj svoj typ postavy. Vysokým a štíhlym ženám sa hodia oválne a štvorcové kabelky. Naopak, ženám kyprejších tvarov sa hodia kabelky fľaškového vzhľadu.

Keď sa budete riadiť týmito tipmi, už nikdy sa pri kúpe kabelky nepopálite a vždy si odnesiete so sebou len takú, ktorú budete naozaj nosiť. Neskončí odložená v skrini ako vaše posledné pobláznenie z minulého nakupovania.

Vybrané Značky