Úvod   »   Oblečenie a móda   »   Hodinky

Poznáte tento? Otázka: „Vieš koľko je hodín?“ Odpoveď: „Viem, veľa, a stále sa vyrábajú...“ Toto tvrdenie nie je možno ani tak vtipné ako pravdivé. Hodinky sú obľúbenou komoditou a doplnkom bez ohľadu na vek, farbu pleti, pohlavie či vierovyznanie. Ľudská túžba merať čas je totiž stará ako ľudstvo samo. Siaha tisícky rokov späť, až do čias starého Egypta, kde sa čas meral pomocou slnka a palice zabodnutej v zemi. Moderné hodinárstvo však siaha do 16. - 17. storočia, kedy vo švajčiarskej Ženeve vznikol vôbec prvý hodinársky cech.

Švajčiarka tradícia
Ak je krajina Helvétskeho kríža po svete známa nejakými výrobkami, tak sú to rozhodne švajčiarske syry a hodinky. Nie náhodou sa zaužívalo tvrdenie o presnosti, ktorú symbolizujú práve švajčiarske hodinky. Mekkou ich výroby vo Švajčiarsku je oblasť La Chaux de Fonds blízko francúzskych hraníc, kde má svoje rodisko mnoho významných hodinárskych firiem vrátane spoločností Tissot, Festina alebo Certina. Hodinky týchto značiek sa dostali aj na stránky najväčšieho internetového katalógu produktov Vengo.sk. Vyznačujú sa precíznym prevedením a skvelou technikou, ktorá vás nezradí. Kvalitné náramkové hodinky sú investíciou do budúcna.

Japonská moderna
Japonci sú národom, ktorý si presnosť nesmierne váži, veď napríklad zvesti o presnosti ich vlakovej hromadnej dopravy sú priam legendárne. Niet preto divu, že jednou z najväčších hodinárskych spoločností na svete je práve japonské Casio. A nutné dodať, že aj najúspešnejšou. Prím v tomto ukazovateli hrajú extra odolné hodinky G-Shock, vôbec prvé svojho druhu, ktorými Casio spravilo doslova dieru do sveta. Vývojári tohto giganta však nikdy nezaspali na vavrínoch a chŕlili množstvo nápadov, ktoré aj úspešne uviedli do praxe. Firma ako prvá vyvinula hodinky, ktoré umožňovali zobrazenie času v rôznych časových pásmach, teploty, výšky či atmosferického tlaku.

Luxusne aj športovo
Okrem spomínaných značiek však na stránkach Vengo.sk nájdete aj množstvo ďalších, vrátane luxusných hodiniek Yonger & Bresson, Emporio Armani, Lacoste či Tommy Hilfiger. Hodinky z našej kolekcie potešia milovníkov elegancia aj srdcia vyznávačov športu.

Vybrané Značky