Úvod   »   Oblečenie a móda   »   Dámske oblečenie   »   Tričká

Súčasťou ležérnej elegancie, čoraz obľúbenejšieho módneho štýlu, sú nepochybne aj tričká. Tie prvé vznikli už v roku 1913. Nosili ich posádky amerických ponoriek a v stiesnených a dusných podmienkach sa cítili dobre len v tričkách. Že vám tieto pocity niečo hovoria? Nečudujeme sa. Do ponorky sa veľa z nás nedostane, ale veľké dusná zažívame takmer každé leto. A vtedy sú práve tričká dobrou voľbou – do práce aj na prechádzku.

Preslávil ich Hollywood
V štyridsiatych rokoch minulého storočia už boli tričká ikonickým kúskom. Stali sa nepísanou uniformou všetkých manuálne ťažko pracujúcich. Masovú obľubu si ale získali až o pár rokov neskôr. Za všetkým bol všemocný filmový priemysel a legendárny Marlon Brando, ktorý sa v obtiahnutom bielom tričku objavil v kultovej snímke A Streetcar Named Desire. Jeho nápaditý vzhľad odštartoval medzi teenagermi doslova histériu.

Začalo to animovanými postavičkami
Potlač na tričko? Skvelý nápad! To prvé patrilo škole pre vojenských pilotov a dostalo sa dokonca na obálku časopisu LIFE. Po tomto počine nasledovali tričká s motívom animovaných postavičiek a rockových skupín. Podľa mnohých sú dávno za zenitom, iní na ne nedajú dopustiť a obliekajú si ich na každý koncert svojej obľúbenej kapely. Tričká aj s týmito motívmi preto nechýbajú ani v našej ponuke. Rovnako ako batikované tričká, nesmrteľný symbol hnutia hippies. Noste ich ako spomienku na Woodstock, festival všetkých festivalov a miesto, kde sa tento nápad zrodil.

Tričkom vyjadríte svoj názor
Tričkami s potlačou môžete vyjadriť akýkoľvek názor alebo emóciu. Paleta nápisov a piktogramov na tričkách je široká a takmer nekonečná. Na Vengo chceme kráčať s dobou, preto sme do našej ponuky zaradili aj tričká s Meme postavičkami a vtipnými hláškami. Alebo dáte prednosť tričkám s jemnými bodkami? Tak či onak, nepochybujeme o tom, že by ste si medzi viac ako 5500 modelmi nevybrali to svoje.

Vybrané Značky