Nealkoholické nápoje

(0 hlasov)

Úvod   »   Jedlo a nápoje   »   Nealkoholické nápoje

Voda je jedným zo základných prvkov potrebných pre život a v mnohých podobách je súčasťou nášho každodenného jedálnička. Sú konzumenti uprednostňujúci niečo ostrejšie pod jazyk tvrdiac, že voda je vhodná akurát tak pre ryby. Nealko nápoje z našej ponuky vás však presvedčia o opaku. Čo všetko ponúkame?

Šťavy
Ovocie v akomkoľvek stave je zdrojom bohatým na rôzne vitamíny, minerály a antioxidanty. O zelenine však neplatí opak. Ak si ich konzumáciu chcete spríjemniť a oživiť, vyskúšajte výborné ovocné a zeleninové šťavy. Pri 100% bio šťavách si môžete byť istí, že neobsahujú žiadny pridaný cukor. Dajú sa piť samotné aj riedené, výborné sú ale aj vtedy, ak ich skombinujete medzi sebou. Napríklad taká šťava z repy sa skvele kombinuje s pomarančovou šťavou. Je to doslova liek pre váš organizmus, rovnako ako šťavy zo šípok, rakytníka alebo 99,8% šťava zo žihľavy.

Káva
Povzbudzujúce účinky kávy boli známe už pred mnohými stáročiami obyvateľom dnešnej Etiópie. Odtiaľ sa kávové bôby a z nich vyrobený nápoj postupne šíril cez Orient a krajiny Arabského polostrova do celého sveta. V Európe je káva známa asi od 17. storočia a populárna je dodnes. Aj v rámci našej ponuky ide o obľúbenú komoditu. Záujem je najmä o zelenú kávu, ktorá nie len povzbudí, ale pomôže aj so zhadzovaním prebytočných kilogramov.

Čaje
Podľa starej čínskej báje objavil čaj asi pred 5000rokmi cisár Šen-nung, keď mu do prevarenej vody  padli lístky čajovníka. Či je príbeh pravdivý alebo nie, faktom je, že si čaj hravo vydobyl popularitu a celosvetovú slávu, veď prvá kniha o čaji bola napísaná už koncom 8. storočia! Do Európy sa čaj dostal v podobnom čase ako káva a hoci sprvu patril medzi nápoj aristokratov, časom sa rozšíril medzi široké vrstvy obyvateľstva. Z čajov bylinných, čistiacich, povzbudzujúcich či čajov netradičných chutí a vôní si teraz môžete vyberať aj na Vengo.sk.

Vybrané Značky