Jedlo a nápoje

(2 hlasy)

Úvod   »   Jedlo a nápoje

Jedlo je obrovským stimulantom našich nálad. Sýty hladnému neverí, aj keby boli najlepšími priateľmi. Dobré jedlo dokáže roztápať ľady a častokrát je jedným z predpokladov úspešného rande alebo pracovnej schôdzky. Prostredníctvom Vengo.sk si môžete zaobstarať vyberané potraviny a nápoje, ktoré vám a vašim blízkym privodia dobrú náladu.

Kávu alebo čaj?
Viete, ktoré nápoje sú najkonzumovanejšie na svete? Presne tak, sú nimi čaj a káva. Na východe Afriky, respektíve v Číne, poznali účinky kávy, respektíve čaju oveľa skôr ako Európania, ktorí ich spoznali až začiatkom novoveku. Dnes sú však oba nápoje aj u nás hojne rozšírené a výrobcovia ponúkajú nepreberné množstvo ich chuťových variant. V našom katalógu nájdete kávu s exotickými príchuťami ananásu, vanilky alebo lieskových orieškov. Na zaliatie tiež čaká zelená káva, plná hrejivej chuti a silných antioxidantov.
"Radšej tri dni nejesť, ako jeden deň nepiť čaj" vraví jedno čísnke porekadlo. Cítite to podobne? Potom nazrite do našej ponuky a ochutnajte niektorý z čajov. Správna zmes byliniek nabudí vaše telo a uvedie ho do harmónie starých majstrov východných filozofií.

Niečo na zahryznutie
Jesť zdravo a pritom chutne nie je také zložité, ako sa na prvý pohľad môže zdať. K lepšiemu pocitu stačí možno len pestrejší jedálniček a zrieknutie sa zažitých stereotypov. Za pár lyžíc pšenovej alebo pohankovej kaše sa vám vaše trávenie bohato odvďačí. Vašej mysli zase prospeje zmes orieškov s populárnymi semenami Chia, bohatými na vlákninu a omega-3 mastné kyseliny.

Prísady na varenie a pečenie
Korenie bolo jedným z najväčších bohatstiev starodávneho Orientu a stále je vzácnosťou každej dobrej kuchyne. Taký kardamon je široko použiteľný do studených i teplých jedál a okrem korenistej, zľahka nasládlej chuti podporuje imunitný systém a funkciu obličiek, slúži ako prevencia proti rakovine a má množstvo ďalších pozitívnych účinkov. Ligurček, estragón alebo galgán mletý?Vyskúšajte aj ďalšie prísady z našej kuchyne.
 

Vybrané Značky