Počítače a kancelária

(0 hlasov)

Úvod   »   Elektronika   »   Počítače a kancelária

Výpočtová technika sa stala neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Počítače a mikroprocesory sú všade. Sú nimi prešpikované automobily, s počítačmi dennodenne pracujeme a hráme sa na nich a dokonca v obchodoch už nenakúpime bez toho, aby sme pri tom využili procesory skryté vo váhach na potraviny alebo v pokladničných systémoch. 

PC a notebooky
Pozoruhodný spád zaznamenal v minulom storočí vývoj osobných počítačov. Len si predstavte, že len celá jedna generácia zažila rozmach techniky počínajúc Eniacom, prvým elektrónkovým počítačom (v porovnaní s dnešnými počítačmi mal minimálny výkon, zato maximálne chladenie dvoma leteckými motormi) a končiac firmami ako trébárs Microsoft, Apple a počítačmi do ruky. Ponuka nášho katalógu, zameraná na výpočtovú techniku, je zvlášť bohatá. Nájdete v nej všetky potrebné softvérové aj hardvérové komponenty, bez ktorých sa už dnes nezaobídete.

Na zábavu...
Všetko speje k miniaturizácii a zábave. Samozrejme, že aj počítačový priemysel. Kedysi prevratný Game Boy má dnes medzi hernými konzolami množstvo nasledovníkov a zábava vo vrecku je dostupná pre každého. Máte pocit, že na počítačové hry ste už pristarí? To sa vám len zdá. Na Playstation alebo Xbox sa bavia malí aj veľkí. Kde inde by ste si mohli vyskúšať jazdu formulou 1 a vzápätí presadnúť do kokpitu bojovej stíhačky? Všetko verne nasimulované ako na najlepšom trenažéri, vrátane ovládania pomocou pákových joystickov a volantov s pedálmi.

...i poučenie
O čítačkách elektronických kníh sa hovorí ako o najväčšom revolučnom počinie od čias vynálezu kníhtlače. S tým môžme jedine súhlasiť, pretože nikdy doteraz nebolo také jednoduché so sebou niesť tisícky obľúbených kníh. S čítačkou to možné je. Hoci nič na svete nenahradí vôňu novej knihy a šuchot jej strán, elektronická čítačka kníh robí maximum vo vernom napodobení papiera - vďaka špeciálnej technológii displeja budete mať pocit ako pri bežnom lúskaní vašej obľúbenej knižky.
 

Vybrané Značky