Foto doplnky a príslušenstvo

(0 hlasov)

Úvod   »   Elektronika   »   Foto   »   Foto doplnky a príslušenstvo

Fotenie je o detailoch, podobne ako život. To isté však platí o fototechnike, pozostávajúcej z mnohých drobností a maličkostí, ktorých význam je nedoceniteľný. Medzi fotodoplnkami a príslušenstvom pre fotoaparáty a fotografov nájdete kopec užitočných vecičiek, s ktorými bude fotenie ľahšie, príjemnejšie a zážitkovejšie.

Čistota - dobrý záber
Spraviť nekvalitnú fotku nie je žiadny problém, najmä ak je optika fotoaparátu nie zrovna v predpisovom stave. Ak sú oči bránou do duše človeka, potom je optika bránou do sveta fotografie. O tak citlivú a chúlostivú časť fototechniky sa treba príkladne starať a potom vám to technika oplatí dvakrát. Niekedy stačí stlačený vzduch, inokedy je zapotreby použiť špeciálne čistiace pero alebo jemný štetec. Doprajte svojej fototechnike starostlivosť a foťte čisto, jasne a kvalitne.

Keď vás svetlo neprekvapí
Fotenie je aj o svetelných podmienkach, ktoré sú nie zakaždým ideálne. Niekedy je šero, inokedy prší alebo vám dobrý záber kazí intenzívne protisvetlo. Ak je práve posledne menovaný fakt dôvodom, prečo sa vám nevydarili pekné fotky, potom by ste mali zvážiť kúpu slnečnej clony. Už nafotené zábery vám síce nevylepší, no budete sa môcť na ňu spoľahnúť možno už pri najbližšom fotení, kedy vám nepríjemné bočné svetlo bude opäť nevhodne dopadať na objektív.

Tri nohy sú lepšie ako jedna ruka
Sú situácie, kedy fotenie z ruky nie je tou najlepšou variantou. V takýchto prípadoch fotograf v duchu prosí o nohy a ruky pre svoju techniku, ktoré by mu uľahčili prácu. Vždy vítanou pomocou v takýchto prípadoch je statív, možno trochu nespratný, no v pravej chvíli maximálne praktický. Super doplnkom k nemu je tiež diaľkové ovládanie k fotoaparátu, pomocou ktorého môžete predísť chveniu pri snímaní zo statívu a je tiež využiteľné na aktiváciu dlhých expozícií.

Vybrané Značky