Foto

(0 hlasov)

Úvod   »   Elektronika   »   Foto

Neustála modernizácia fototechniky posúva hranice vizuálneho umenia do miest, na ktoré by sme sa pred pár rokmi ani neodvážili pomyslieť. Hoci vám dnes fotku spraví na počkanie každé malé dieťa, len s kvalitnou technikou a fotografickou zručnosťou dosiahne človek želaných a pritom nevídaných výsledkov. Vítame vás v oddelení Foto katalógu Vengo.sk, kde sny sa stávajú realitou už po prvom ťuknutí na spúšť fotoaparátu.

​Digitálne fotoaparáty
​Digitalizácia, minimalizácia - tak znie diktát modernej techniky, ktorému sa prispôsobili aj výrobcovia fotoaparátov. Výsledkom je prechod od fotenia na film k foteniu do pamäte pamäťovej karty. Ak ste sviatočným fotografom, potom vám odporúčame siahnuť po niektorom z "kompaktov". Za veľmi prijateľnú cenu a vďaka vysokému rozlíšeniu budete môcť robiť naozaj hodnotné fotky. Ak to ale s fotením myslíte vážnejšie, zadovážte si "zrkadlovku". Ich výhodou je vymeniteľný objektív a možnosť fotiť na niekoľko režimov, vrátane plne manuálneho nastavenia.

Príslušenstvo
Viete ako spoznáte fotografa? Určite sa to dá na prvý pohľad - pravdepodobne bude ovešaný foto taškami so všemožným vybavením, objektívmi a bleskami. Toto a veľa daľšieho príslušenstva k fotoaparátom nájdete aj v našom katalógu. Počuli ste už pojem "rybie oko"? Že nie? Tak ho pravdepodobne spoznáte keď sa budete viac venovať a zaujímať o objektívy. Vase výtvory si potom môŽete umiestniť do fotorámčekov, buď klasických alebo digitálnych, ktoré sa stanú milým interaktívnym doplnkom vašej domácnosti.

Ďalekohľady a fotopasce
​Vedieť viac a vidieť viac budete vďaka moderným ďalekohľadom a fotopasciam, ktoré zaujmú nie len všetkých lesníkov a poľovníkov. Spokojní budú aj turisti a milovníci prírody, pre ktorých je trebárs pozorovanie zvery jedinečným zážitkom a formou relaxu. Medzi ďalekohľadmi však nájdete aj prístroje, s ktorými na krku by ste sa len ťažko a namáhavo predierali lesným porastom. Nienie, hvezdárske teleskopy slúžia celkom inému účelu, nemenej romantickému a zasnenému. Zaobstarajte si jeden z teleskopov a skúmajte oblohu nad vašou hlavou. Pravda je niekde vonku.

Vybrané Značky