Úvod   »   Dom a záhrada   »   Bývanie a doplnky   »   Domové alarmy

Pocit bezpečia. Tak to je presne ten moment, ktorý by v nás mal ozajstný domov vyvolávať. To, či sa v našom príbytku cítime naozaj dobre, však závisí od mnohých okolností. Jednou a možno najdôležitejšou je, že domov nám nikto nemôže vziať a pustíme doň len toho, koho uznáme za vhodné. Úlohou tovaru v kategórii Domových alarmov je chrániť spokojný spánok vás a vašej rodiny, rovnako ako byt či dom aj vtedy, keď ho práve nemáte na očiach.

Monitorovací systém – majte zrak všade
Práve oči sú tým nedostatkovým tovarom, občas by sme ich potrebovali viac ako len dva páry. Ak to cítite podobne, potom si vyhľadajte a kúpte jeden z ponúkaných kamerových systémov. Veľký dom a ešte väčší pozemok sami neuchránite, treba tomu pomôcť. Vďaka správne rozmiestneným digitálnym kamerám to pre vás nebude problém. Spoľahlivý monitorovací systém sa stane vašim druhým zrakom, neúnavne kontrolujúcim rizikové miesta.

Videotelefón
Kedysi bol vrátnik v budove podobne bežným javom, akým je dnes prítomnosť domáceho videotelefónu. Nie nadarmo sa mu hovorí aj elektronický vrátnik. Ak si ho namontujete pred vaše dvere, budete mať dokonalý prehľad o tom, čo sa deje okolo domu. Aj o nečakanej a prekvapivej návšteve budete vedieť oveľa skôr, ako prekročí prah dverí.

Pohyb pod kontrolou
Priateľov sa oplatí mať pri sebe blízko a nepriateľov ešte bližšie. Zaobstarajte si pohybové čidlá, aby ste mali priestor pod kontrolou aj vtedy, keď sa v ňom fyzicky nenachádzate. Dajú sa namontovať stenu aj strop a ich citlivé kontrolky umožnia detekovať aj ten najjemnejší pohyb. Všetko záleží od spôsobu nastavenia, rovnako ako v prípade nastavenia signalizácie. Tá môže nevítaných hostí vystrašiť priamo na mieste, alebo dá tichý pokyn vám či polícii.

Vybrané Značky