• Nachádzate sa:
  • Blog
  • Zaujímavosti o víne, ktoré vás poučia aj pobavia

Zaujímavosti o víne, ktoré vás poučia aj pobavia

Aký vplyv má víno na sexuálny život a kde sa ho vypije najviac?
Víno je veľmi starý, už tradičný a pozoruhodný nápoj. Existuje o ňom mnoho informácií, ktoré sa dajú ľahko zapamätať a každý by ich mohol vedieť. Napríklad pre prípad, že sa ocitnete na párty a budete chcieť urobiť dobrý prvý dojem. Podelíme sa teda s vami o zopár zaujímavých faktov o víne, vďaka ktorým sa na ďalší pohárik červeného budete dívať inak ako doteraz.

Pitie vína má pozitívny vplyv na sexuálny život
To je možno jedna z najzaujímavejších informácií o víne vôbec! Istá talianska štúdia potvrdila, že ženy, ktoré pili 2 poháre vína denne, mali väčšie predpoklady dosiahnuť fyzické potešenie ako dámy, ktoré víno nepijú.
Výskumu univerzity vo Florencii sa zúčastnilo 800 žien vo veku 18 až 50 rokov. Boli rozdelené do troch skupín: v prvej boli ženy, ktoré pili červené víno, v druhej zase tie, ktoré preferovali iný druh alkoholu a v tretej boli ženy – abstinentky. Každá zo skupín (a žien) dostala dotazník, zameraný na ich záujem o sex a sexuálny život. Čím vyššie skóre (maximom bolo 36 bodov), tým vyšší sexuálny drajv.
Ste zvedaví na výsledky? Takže: ženy so záľubou v červenom víne dosiahli najvyššie skóre, 27,3 bodov. Abstinentky mali v priemere 24,4 bodu, druhá skupina necelých 26bodov.

Najviac červeného vína sa skonzumuje v Číne
Áno, najľudnatejšia krajina sveta si červené víno zamilovala! Dôvodom je pozitívny vplyv vína na zdravie ale určite aj fakt, že červená sa v Číne považuje za farbu šťastia Najväčšiu spotrebu vína na jedného obyvateľa má ale iná krajina, respektíve štát. A nie sú to ani Francúzi ani Taliani, najväčší producenti vína na svete. Je to...Vatikán, kde sa vypije viac ako 70litrov vína na hlavu! To je takmer 100 fliaš za rok na jedného obyvateľa tohto mini štátiku.

Je víno naozaj také zdravé?
Červené víno je známe vďaka mnohým svojim benefitom v podobe obsahu antioxidantov ako polyfenol či resveratrol, ktorý spomaľuje proces starnutia. Na antioxidanty je bohatá najmä šupka hrozienok, takže ak fermentácia červeného vína prebieha spolu so šupkami, bude mať väčší obsah antioxidantov ako biele víno, ktorého fermentácia prebieha bez šupiek. Víno v rozumnom množstve (1 – 2 poháriky denne) v kombinácii so zdravým životným štýlom vám môže zlepšiť imunitný systém, znížiť hmotnosť a môže tiež pôsobiť ako prevencia vysokej hladiny cukru v krvi.

Názov vína obvykle značí miesto pôvodu alebo odrodu hrozna
V Európe býva zvykom, že vína sa pomenúvajú podľa zemepisného pôvodu. Všeobecne známym prípadom je napríklad Portské alebo Bordeaux, ktoré sa vyrába v rovnomennom regióne vo Francúzsku. Vína Bordeaux sú vyrábané z rôznych odrôd hrozna – Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot a ďalších.
Prečo takáto zvyklosť? Starí vinári verili a veria, že na chuti vína poznať najmä to, odkiaľ pochádza. Jasné, aj samotná odroda hrozna je dôležitá, ale chuť dotvárajú najmä podmienky pri pestovaní – množstvo slnka, vody, kvalita pôdy a podobne. A tie sú pre každý kraj špecifické. Vinári teda veria, že s vínom ochutnávate nie len odrodu hrozna, ale aj samotný kraj, odkiaľ víno pochádza.
Pôvod vína sa ale dá rozoznať aj podľa jeho farby. Tmavšie červené a žlté biele pochádzajú z teplých podnebných oblastí, ľahšie a jemnejšie farby zase z chladnejších.


Nazrite do ponuky vín katalógu Vengo.sk a vyberte si z nej tie najlepšie reprezentatívne kúsky!
 
                         

Vybrané Značky