Klíma

(1 hlas)

Úvod   »   Biela technika   »   Klíma

Možno si to ani neuvedomujeme, ale nadýchnuť sa čistého sviežeho vzduchu je v súčasnosti ozajstné privilégium. Vďaka klimatizačným zariadeniam z ponuky Vengo.sk si ho môžete dopriať po celý rok, v extrémnych teplách aj zime.

Klimatizácie
Na trhu je ich v súčasnosti nepreberné množstvo, ktoré však môžeme rozdeliť celkom jednoducho – na nástenné a prenosné klimatizácie. Oba typy nájdete u nás. Klimatizujte len tam, kde je to práve treba s výkonnými mobilnými klimatizáciami. Sú spratné, dobre ovládateľné a manipulácia s nimi je síce ťažšia ako svieži vzduch, stále je to však lahoda. V lete sa vetrať neoplatí, určite nie cez deň. Veď načo si púšťať peklo do domi? Pozerajte, čítajte a nenechajte si stekať kvapky potu po tvári. Čím skôr nakúpite, tým lepšie pre vás.

Čističky vzduchu a zvlhčovače
Kvalitu atmosféry v našich príbytkoch riešime priebežne počas celého roka. Vedeli ste, že prílišným vykurovaním v zimnej sezóne jej príliš neprospievate? Ideálna hodnota vlhkosti vzduchu v byte je na úrovni 45 - 55%, no vo vykurovacej sezóne dokážeme tieto hodnoty stlačiť o polovicu nižšie. A to nie je zdravé. Následky sú jasné - vzduch si vlhkosť berie z nábytku, potravín a najmä z nás. Trpí naša pokožka, sliznice nosa, očí alebo hrdla a v konečnom dôsledku celý organizmus, ktorého obranyschopnosť je narušená. Ako von z prekérnej situácie? Menej kúriť alebo viac zvlhčovať? Pokojne oboje. Skúste, uvidíte, ucítite.

Ventilátory
Ostať na mieste neprospieva nikomu a ničomu, ani vzduchu nie. Prestane sa hýbať, oťažie a doslova nás donúti prežívať podobné pocity. Účinný ventilátor vás však z tohto neželaného dojmu dokáže vytrhnúť. Jednoduchý princíp, príjemný účinok a veľký úžitok nám však doprajú aj teplovzdušné radiátory. Podporujú vykurovanie v miestnosti a vďaka nastaviteľným lamelám sa môže príjemne teplý vzduch šíriť rovnomerne do celej miestnosti. Už vás nebude dusiť nepríjemný pocit rozhorúčených nôh a skrehnutej hornej časti tela. 
 

Vybrané Značky